Başarılı Gayrimenkul Danışmanları !

Başarılı Gayrimenkul Danışmanları !

Gayrimenkul Danışmanları Profesyonelleşiyor !

Gayrimenkul sektörü hızlı büyüyor. Haliyle gayrimenkul danışmanlığı da en çok merak edilen ve yapılmak istenen meslekler arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Peki gayrimenkul danışmanları bu rekabet ortamında nasıl fark yaratabilir?

gayrimenkul danışmanlığı profesyonelleşiyor

gayrimenkul danışmanları sadece konut alımı, satışı ya da kiraya verilmesinde aracılık yapan kişiler olmaktan çıkıp, müşterilerinin emlak yatırımlarını doğru yönlendiren, yöneten ve bu zor alanda rehberlikleriyle öne çıkan kişilere dönüşüyor.

Artık gayrimenkul danışmanları lokasyon değerlendirmesi ve fiyat karşılaştırması yapan, müşterisine yatırımını nasıl doğru kullanacağını gösteren, tapu işlemlerini takip eden, kentsel dönüşümle ilgili bilgi sahibi, mortgage oranlarını bilen, sektöre dair mevzuat ve trendleri takip eden emlak profesörlerine dönüşüyor.

İşte gayrimenkul profesörü olmaya giden yolda dikkat etmek gereken 3 ipucu…

1) Çevrenizi konuşturun

Hizmet vereceğiniz bölgedeki belediye ya da markalı projelerden destek alabilirsiniz. Yine de bakış açınız daha esnek olsun: Etkili bir çevre oluşturmak için aileniz, arkadaşlarınız hatta doktorunuz ya da kuaförünüzden bile yararlanabilirsiniz. Potansiyel müşteri portföyünüz oluştuğunda veri tabanı oluşturarak, bu kişilerle sürekli iletişim halinde olabilirsiniz. Unutmayın, sosyal medya müşterilerle kurmak istediğiniz iletişim dilinde ve mesajlarınızda size çok şey kazandırabilir.

gayrimenkul danışmanları için sosyal medya sırları!

2) Her zaman profesyonel bir duruş sergileyin

gayrimenkul danışmanlığı ‘nda kişisel imajınıza yatırım yapmayı ihmal etmeyin. Profesyonel bir görünüm sizi “tercih edilen emlak danışmanı ” olma yolunda bir adım öne çıkarır. Peki, daha profesyonel bir imaj için nelere dikkat etmelisiniz?

•Bakımlı saçlar, özenli ve şık kıyafetler… Çünkü ilk görüşmede dış görünüşünüz hakkınızdaki ilk fikrin oluşmasını sağlar.

•Yüz yüze görüşmelerde göz kontağı kurmak, pozitif beden dilinin ilk adımı…

•Potansiyel müşterilerinizle telefon görüşmeleri yaparken ses tonunuzu doğru ayarlamalı ve her zaman nazik bir şekilde, çözüm üreten konuşmalar yapmalısınız.

•Potansiyel müşterilerinize sunacağınız tanıtım materyalleri kaliteli ve dikkat çekici olmalı. Kaliteli fotoğraflar, yazım ve imla kurallarına uygun dokümanlar profesyonelliğinizi gösterir.

Başarılı gayrimenkul danışmanlarının 5 sırrı!

3) Teknolojiden yararlanın

Başarılı gayrimenkul danışmanları teknolojiden faydalanmakta ustadır. Emlak portföyünüzü ve çalıştığınız bölgeyle ilgili dataları teknoloji desteğiyle daha etkin ve doğru yönetebilirsiniz.

gayrimenkul sektöründe son yılların trendlerinden biri de kişisel web siteleri… Emlak danışmanları artık kişisel web sitelerini açarak buradan hem sektöre dair bilgi ve tecrübelerini hem de portföylerindeki ilanları paylaşıyor. Belki de siz bir blog açmayı tercih edersiniz… (Kaynak : emlakhaberi )