Gayrimenkulde sanal gerçeklik devri
Gayrimenkulde sanal gerçeklik devri

Gayrimenkulde sanal gerçeklik devri

Gayrimenkulde sanal gerçeklik devri

Gayrimenkulde sanal gerçeklik devri! Türkiye’de ilk kez kat planı, maket ve sanal gerçekliği bir arada görebileceğiniz bir deneyim sunan Milliyet emlak, VR (Sanal Gerçeklik) gözlükle gayrimenkul gezip alma devrini başlattı
Türkiye’nin ilk emlak sitesi olan ve ayda 5 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği Milliyet emlak, bir süre önce yenilenen yüzünün ardından sektöründe bir ilki başararak VR (Virtual Reality – Sanal Gerçeklik) gözlükle gayrimenkul gezip alma devrini başlattı.
Kiralamak veya satın almak için internetten araştırma yapan kullanıcılarına VR başta olmak üzere kat planı, iç görünüm ve maket görünümle 4 farklı özel görüntüleme seçeneği sunan bu yenilikçi proje sayesinde ilanlara konu olan gayrimenkuller adeta içindeymiş gibi adım adım gezilebiliyor.

Bu özel teknoloji ile kat planları da tüm açılardan görülüp detaylıca incelenebiliyor. Böylece ilanlar daha net anlaşılabilir duruma geliyor. Samsung Gear ya da Google Cardboard sahipleri sanal gerçeklik deneyimini doğrudan yaşayabiliyor. VR gözlüğe sahip olmayanlar ise benzer deneyimi Milliyet emlak’ın diğer üç alternatif görüntüleme seçeneğiyle yaşıyor.

Çok özel bir deneyim

Emlak sektöründe sanal gerçeklik gözlükleri ile görüntülenebilen ilk ilanlara imza attıklarını ve tamamen VR’a odaklandıklarını belirten Milliyet emlak Genel Müdürü Müge Seymen, şunları söyledi:

“Sektörümüzde yenilikçilik odağında teknoloji lideri olarak yolumuza iddialı biçimde devam ediyoruz. Gayrimenkul danışmanını, proje sahibi şirketi ve son kullanıcıyı da düşünüp empati yapıyoruz. Çok yönlü bakarak tarafların ihtiyaçlarını belirliyor ve çözmeyi hedefliyoruz. VR projemizi de bu yaklaşımın önemli bir ürünü olarak değerlendiriyoruz. Emlak ilanlarında genel olarak sadece 360 derece bir görsele bakma imkânınız olabiliyor. Bizim ortaya koyduğumuz teknoloji ile kullanıcılar 360 derecede hareket edip adeta gayrimenkulün içindeymiş gibi gezebiliyor. Projemiz bu yönüyle alanında önemli bir ilki de barındırıyor.”

Hem kolaylık hem vakitten tasarruf

Modern hayatın en kıymetli unsurlarının başında zaman kavramının geldiğine dikkat çeken Müge Seymen şöyle konuştu:
“Bu önemli teknolojik proje kapsamında kullanıcılar trafiğin ve iş koşturmacısının da olduğu yoğun gündelik hayatlarında vakitten daha fazla kazanarak arzu ettikleri özellikteki emlakı daha kolay biçimde bulabilecek. İlan sahipleri ise gayrimenkullerini daha detaylı ve etkili biçimde gösterebilecek.

Milliyet emlak olarak sektörümüzde VR gözlükle gayrimenkul gezip alma devrini başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Bu motivasyonla 2017 yılında da zekaya ve yeniliğe dayanan yeni projelerimizle sektörümüze liderlik edecek ve tüm kullanıcılarımızın hayatına daha fazla değer katacağız.”(kaynak:milliyet)